• Cvičná exkurze žáků 4. A

    Letošní cvičná exkurze žáků 4. A oboru cestovní ruch se bude konat v termínu 3. a 4. října 2023. Maturanti připravili exkurzi na Moravu. Stanou se opravdovými průvodci. Během dvou dnů provedou žáky septimy osmiletého gymnázia ARCUS krásnými městy Moravy. Navštívíme Brno, Mikulov nebo Valtice.

  • Adaptační kurzy.

    Ve dnech 11. – 13. září se uskutečnil adaptační kurz žáků primy našeho osmiletého gymnázia. Ten se konal v krásném prostředí obce Doksy u Máchova jezera. Během třech dnů žáci absolvovali mnoho aktivit, při kterých se navzájem poznávali. Počasí bylo úžasné. Moc přejeme žákům primy, aby byli skvělou partou po celou dobu jejich středoškolského studia v naší škole. Žáci Střední školy ARCUS jsou na kurzu v termínu 13. - 15. září. Na této akci pro starší žáky nesmí chybět náročnější vycházky kolem jezera nebo noční bojová hra.

  • Poznávací zájezd do Itálie.

    Připravili jsme pro žáky našich škol poznávací zájezd do Itálie. V září a říjnu 2023 navštíví žáci oborů osmileté gymnázium, cestovní ruch a multimediální tvorba Benátky, Florencii a Řím. Program zájezdu: 1. den – Odjezd z Prahy ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie. 2. den – BENÁTKY (UNESCO) – světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů. V Benátkách jsou krásné procházky uličkami, kolem kanálů a krásných paláců i kostelů, zaujme jistě také návštěva slavného náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou, vysokou štíhlou zvonicí a Dóžecím palácem. Nocleh. 3. den – Ráno přejezd do Florencie. FLORENCIE (UNESCO) – metropole Toskánska a klenotnice renesančního umění s mnoha památkami: Dóm Santa Maria dei Fiori, slavná Giottova zvonice, architektonicky jedinečné náměstí Signoria se sochou Davida, kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí, kde jsou pohřbeni významní představitelé Medicejského ro

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.