Úvodní strana » Blog » Nový poznávací zájezd - NORMANDIE.

Nový poznávací zájezd - NORMANDIE.

Připravili jsme pro žáky našich oborů osmileté gymnázium, cestovní ruch a multimediální tvorba na začátek září 2024 poznávací zájezd do Francie, Normandie.

Program zájezdu

 

1. den: Večer odjezd z Prahy. Cesta přes Německo do Francie.

 

2. den: Ráno příjezd do městečka GIVERNY. Proslavil je impresionistický malíř Claude Monet, který zde strávil velkou část života. Navštívíme jeho dům se zahradou, ve které maloval svá světově proslulá plátna s lekníny.  Odpoledne prohlídka města ROUEN, které má starobylé jádro s hrázděnými domy a gotickou katedrálou. I zde si vzpomeneme na Clauda Moneta, ale připomeneme si i jednu smutnou historickou událost, a to odsouzení a upálení Johanky z Arku. Ubytování na okraji města Rouen.

 

3. den: Po snídani odjezd do přímořského městečka ÉTRETAT a procházka po proslulých křídových útesech se skalními oblouky. Poté zastávka u nepřehlédnutelného MOST NORMANDIE, který se klene přes ústí řeky Seiny. Nedaleko se také nachází romantické rybářské městečko HONFLEUR, jehož starý malebný přístav s úzkými vysokými domy nás bude vybízet k procházce. Cestou na ubytování zastávka ve vesničce BEUVRON-EN-AUGE, která je na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie. Ubytování na okraji města Caen.

 

4. den: Po stopách Dne D – VYLODĚNÍ V NORMANDII. Navštívíme spolu nejproslulejší z pláží Omaha Beach. Další zastávkou bude Pointe du Hoc, což byla opevněná pozice německého dělostřelectva, odkud je impozantní výhled na pobřeží vylodění. V Arromanches-les-Bains jsou dosud patrné pozůstatky uměle vytvořeného vojenského přístavu Mulberry. A nesmíme samozřejmě vynechat ani návštěvu známého amerického hřbitova. Návrat na ubytování na okraji města Caen.

 

5. den: Po snídani budeme pokračovat v programu návštěvou jednoho ze symbolů Francie – přílivový ostrov s gotickým klášterem z 10. století MONT SAINT-MICHEL (UNESCO). Pod klášterem se nachází vesnička opevněná mohutnými hradbami, které jsou rovněž přístupné a nabízí krásné výhledy na záliv. Odpoledne přejedeme do korzárského přístavního města SAINT-MALO, které nabízí historické centrum s katedrálou a romantické uličky, které obklopuje opevnění ze 17. století. Večer odjezd domů.

 

6. den: V odpoledních hodinách návrat do Prahy.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.