Připravili jsme pro naše žáky letecký poznávací zájezd do španělského Madridu, s výletem do Toleda. Zájezd se uskuteční v termínu 8 – 15. října 2018.

Souhrný program:

Muzea a galerie:

·         Museo del Prado

·         Museo De Reina Sofía

·         Museo de Thyssen

·         Museo de Lope de Vega

·         Biblioteca Nacional

·         Real Academia de Bellas Artes

Památky a další zajímavá místa:

·         Barrio de las letras (Literární čtvrť, na jejíž dlažbě si můžeme přečíst úryvky z děl osobností španělské literatury, ulice Cervantes kde se narodil Miguel de Cervantes a v téže ulici i dům dramatika Lope de Vegy.)

·         Významné památky a důležitá místa moderní části města (Gran Vía, Plaza Cibeles, Atocha, Puerta Alcalá, Plaza Mayor, Plaza del Sol, Barrio La Latina, Catedral de la Almudena, Monasterio del Corpus Christi atd.)

·         Palacio Real (Královský palác)

·         El Retiro (městský park)

·         El rastro (jeden z největších bleších trhů v Evropě)

·         Barrio La Latina (Nejživější městská čtvrť, ve které můžeme nasát tu pravou španělskou volnočasovou atmosféru.)

·         Mercado de San Miguel (tradiční městské tržiště)

Gastronomie:

·         Chocolateria San Ginés – Jedná se o kavárnu, která svým prostředím připomíná atmosféru XIX století a kde  budeme mít  možnost ochutnat typické španělské Churros s horkou čokoládou. Kavárna San Ginés je netypičtějším místem pro konzumaci této španělské pochoutky.

·         Restaurante La Bola– Restaurace La Bola je podnikem fungujícím již od roku 1870, který připravuje tradiční madridské Cocido s pomocí svého tajného receptu. Jedná se tedy o velice známý rodinný podnik s obrovskou tradicí nabízející madridskou raritu vařící od počátku na ohni v hliněných nádobách.

Výlet mimo město:

·         Toledo- Město vzdálené 70 km jihozápadně od Madridu a ležící na skalním útesu nad řekou Tajo je hlavním městem Kastilie-La Mancha a provincie Toledo. O Toledu se často tvrdí, že je nejcharakterističtější ukázkou španělské kultury, je přes dva tisíce let staré a po právu je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Dobrovolné akce:

·         Návštěva fotbalového stadionu Santiago Bernabéu, domov fotbalového klubu Real Madrid

·         Vystoupení světově nejlepších tanečníků Flamenca v jejich madridském zázemí Corral de la Moreria

Cílem tohoto poznávacího zájezdu je co nejlépe přiblížit žákům španělské umění, historii
a kulturu v pravém slova smyslu.